Aktivity v okolí

Rodiny s dětmi, ale i osoby hledající aktivní využití volného času si přijdou v okolí SKI Hotelu na své. K návštěvě láká nově otevřená Stezka korunami stromů Krkonoše. Dobrodružnější povahy jistě zaujme sportovní vyžití na Černé hoře nebo v Peci pod Snězkou. Pro zasloužený odpočinek je jako stvořené Aquacentrum s termální vodou v Janských Lázních. Děti potěší ZOO se safari ve Dvoře Králové nebo pohádková expozice "Do Krakonošova" ve Svobodě nad Úpou. 

Lanovkou na Černou horu


Celoročně můžete využít možnosti výletu na Černou horu kabinkovou lanovkou Černohorský Express ze stanice v Janských Lázních. Jediná 8-místná lanovka Vás vyveze do výšky 1 260 m.n.m., odkud se můžete vydat po turisticky značených trasách na pěší nebo cyklo túru, sjet zpět dolů na koloběžkách, případně v zimě na saních, nebo kde můžete navštívit místní rozhlednu a prozkoumat Černohorské rašeliniště. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení na dolní i horní stanici lanovky, včetně možnosti občerstvení. 

Stezka korunami stromů Krkonoše


Nově otevřená Stezka v Janských Lázních je lákavou novinkou Krkonoš, která návštěvníky zavede do zdejších lesů až do výšky 23 metrů, ale i do podzemí, kde je k vidění půdní mikrosvět. Stezka umožní poznat pestrý les Krkonoš od kořenů až po koruny a nechybí ani adrenalinové zastávky (např. jízda tobogánem). Otevřena je každý den celoročně a je bezbariérová. Více informací naleznete na oficiální stránce.

Na koloběžce nebo saních z Černé hory


V letních měsících mohou návštěvníci Černé hory využít možnosti sjezdu z vrcholu Černé hory na terénních koloběžkách až do Janských Lázní. Na výběr jsou dvě trasy, dlouhé až 8 kilometrů nabízející adrenalinový zážitek pro dospělé i děti. V zimních měsících je v provozu Černohorská sáňkařská cesta, dlouhá 3,5 km s převýšením 560 m, na které se na saních jezdilo již před 100 lety. Pro ještě větší adrenalin můžete vyzkoušet noční sáňkování.

Aquacentrum s termální vodou v Janských Lázních


Pro pořádnou relaxaci navštivte jedny z nejstarších lázní v Čechách. Kombinace termální minerální vody a podhorského klima má blahodárné léčebné účinky. V Aquacentru se nachází rehabilitační bazén včetně masážních a perličkových lůžek, vířivek, protiproudu, vodních clon atd. Součástí areálu je také finská sauna, parní sauna či slunečná terasa s lehátky. Nechybí ani nabídka masáží a ozonoterapie. Navštivte Aquacentrum v Janských Lázních.

Pohádkové Krkonoše ve Svobodě nad Úpou


V prostorách turistického informačního centra ve Svobodě nad Úpou můžete navštívit výstavu "Do Krakonošova" odhalující svět pohádkových bytostí. V rámci expozice uvidíte např. vodníky z řeky Úpy, skřítky, čerty z dolů v Peci, permoníky z Černého Dolu, ale i pána hor Krakonoše. Navštívit můžete také světnici Trautenberga. Nechybí ani dětská herna s kavárničkou. 

Rudolfovy slavnosti


Každý rok na podzim se ve Svobodě nad Úpou konají dobové slavnosti na počest Císaře Rudolfa II., který povýšil Svobodu na město. Návštěvníci na slavnostech mohou vidět šermířské umění, folklórní vystoupení, umělecká řemesla a ochutnat z bohatého výběru občerstvení. 

RetroPark SEJFY


Lesní plovárna v Mladých Bucích je ideálním místem pro relaxaci v létě. Koupaliště přírodního charakteru je s postupným dnem, včetně dětského brouzdaliště. RetroPark nabízí kromě plovárny také 3 sportovní hřiště, dětské hřiště, občerstvení a další.

Relaxpark Pec


V Peci pod Sněžkou se nachází Relaxpark, kde můžete vyzkoušet bobovou dráhu o délce 700 metrů s rychlostí až 40 km/h, jízdu na kladce nebo tzv. lemur arénu, která nabízí dětské prolézačky, adrenalinové skluzavky, trampolíny a další atrakce pro děti.

ZOO Dvůr Králové


ZOO ve Dvoře Králové svým návštěvníkům nabízí řadu expozic i zážitků se zvířaty. Nachází se zde např. pavilon šelem či goril, ptačí svět, africká savana a další. Netradiční zážitek nabízí místní Africké safari s až 200 zvířaty, mezi něž se řadí např. stáda afrických kopytníků, nově lze navštívit i lví safari. Zoo je otevřeno každý den, safari funguje zpravidla od května do září.

Farmapark Muchomůrka


Mezi Svobodou nad Úpou a Janskými Lázněmi se nachází areál Farmapark Muchomůrka, kde si mohou děti užít přírodní herní prvky, hrad z balíků slámy, houpačky, indiánský tenis, kroket, ohniště na opékání buřtů, klády, trávu, stromy, zvířátka a další. Pro děti je zde také možnost vyzkoušet si jízdu na poníkovi. Farmapark je otevřen od května do září.

Pro více tipů na aktivity v okolí využijte portál Czech Tourism Kudy z nudyKudyznudy.cz - tipy na výlet

SKI HOTEL Svoboda nad Úpou ve Svobodě nad Úpou hodnocení